Konkurs Bitwa Regionów 2021 - w nowej odsłonie !

07.05.2021

NAGRAJCIE FILM W IDEO
(MAX. 120 SEKUND)
PREZENTUJĄCY POTRAWĘ
CHARAKTERYSTYCZNĄ
DLA WASZEGO REGIONU
OCZARUJCIE JURY
WASZĄ ENERGIĄ ENERGIĄ,
DOŚWIADCZENIEM
KULINARNYM
I PODZIELCIE SIĘ
HISTORIĄ PRZEPISU

zgłoszenia należy przesłąć do 30 czerwca!

 

Rozpoczęło się  przyjmowanie zgłoszeń  do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. Po roku przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

Liczymy na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Który zespół stanie na podium, przekonamy się podczas wielkiego finału już jesienią. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem na www.bitwaregionow.pl

 

Do pobrania: 
PDF icon regulamin bitwa regionów (0.21 MB)
Pobierz PDF
Image icon plakat bitwa regionów (3.71 MB)
Pobierz PDF

Autor: dominika