Mamy kolejne dofinansowanie!

27.04.2021
Boisko w Przyczynie Górnej
Przyczyna Górna ze zmienionym boiskiem sportowym.
 
Gmina Wschowa otrzymała środki zewnętrzne z Urządu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”, na przebudowę boiska sportowego w Przyczynie Górnej.
W ramach zadania zostanie wykonane boisko do gry w koszykówkę i siłownia plenerowa, pojawią się tam także nowe ławki, kosze na śmieci i grill ogrodowy. Modernizacji podlegać będzie zakupiony w ubiegłym roku z funduszu sołeckiego kontener, tak by pełnił funkcję szatni z zapleczem sanitarnym.
Szacunkowa wartość zadania wynosi 168.000 złotych, w tym przyznane dofinansowanie to 59.000 złotych.
Pozostałe środki zabezpieczone są w budżecie Miasta i Gminy Wschowa.
Budowa zaplecza sportowego była jednym z zadań jakie postawiłem sobie na początku tej kadencji, stąd tym większa radość z pozyskanego dofinansowania. Przypominam, że trwa także przebudowa zaplecza sportowego w Szkole Podstawowej
nr 3, które dofinansowane zostało kwotą 500 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki -przekazuje Konrad Antkowiak Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa 

Autor: dominika