Nowy zakład produkcyjny Spółki Jedność

14.01.2021

Działająca od lat we Wschowie Spółka Jedność to wiodący producent pelletu, czyli półproduktu, do produkcji prażynek. Wschowskie wyroby trafiają do producentów z całego świata. Aktualnie Spółka Jedność buduję nową siedzibę, co przyczyni się do rozwoju całego przedsiębiorstwa.

Dotychczasowa lokalizacja zakładu produkcyjnego stanowi duże ograniczenia dla jego rozwoju, jest również uciążliwa dla mieszkańców. Problemem są zarówno głośno pracujące urządzenia i maszyny, ale także dojazd ciężkich samochodów transportowych. Chcąc rozwiązać ten problem władze spółki podjęły decyzję o budowie nowego zakładu, który powstaje właśnie przy drodze w kierunku Siedlnicy.

Nowy zakład będzie posiadał nowoczesną linię produkcyjną, odpowiednie zaplecze techniczne dla dostaw i nowe pomieszczenia biurowe. Powierzchnia całego kompleksu wyniesie ponad 3 000 m2.

W ostatnich dniach Burmistrz Konrad Antkowiak wraz z prezesem spółki Tomaszem Przybylskim odwiedził teren budowy. Gmina Wschowa od początku starań władz spółki, to jest od ponad dwóch lat, starała się dopomóc w realizacji tej inwestycji, pozostając w bezpośrednim kontakcie z prezesem Tomaszem Przybylskim. W najbliższym czasie inwestycję w rejonie nowopowstającego zakładu, jaka związana będzie z zapewnieniem odpowiednich warunków kanalizacyjnych, przeprowadzi Spółka Komunalna.

Według planów Spółki Jedność budowa ma zakończyć się w trzecim kwartale tego roku i wówczas nastąpią pierwsze próbne uruchomienia taśm produkcyjnych.

Autor: olek