Przedstawiono koncepcje, czekamy na opinie

02.12.2020

W piątek w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa odbyła się oficjalna prezentacja wyników prac Sądu Konkursowego, w konkursie na opracowanie koncepcji rewitalizacji terenów zieloni w przestrzenni publicznej miasta Wschowa. Wyniki przedstawił przewodniczący Sądu Konkursowego Marek Kraśny oraz zastępca przewodniczącego Anna Szklarska.

Pierwszy konkurs architektoniczno – urbanistyczny organizowany przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa dotyczył opracowaniu koncepcji rewitalizacji terenów zielonych w mieście Wschowa. Wyznaczono trzy obszary: Park Wolsztyński, Park Tysiąclecia oraz terenu wokół murów miejskich, których łączna powierzchnia wynosi około 30 ha. W ogłoszonym konkursie złożona została jedna praca, przygotowana przez Pracownia Architektoniczna ''Archaid" Jacek Szewczyk ze Szczecina. Praca została poddana ocenie przez Sąd Konkursowy, w skład którego prócz pracowników Urzędu Miasta i Gminy Wschowa wchodzili architekci krajobrazu oraz urbaniści. Decyzją Sądu złożona praca otrzymała drugą nagrodę, a werdykt zawierał uwagi jakie Sąd zgłosił do koncepcji każdego z trzech wyznaczonych terenów.

Kolejnym krokiem jaki stwarza konkurs będzie przystąpienie do negocjacji z autorem pracy dotyczących wykonania projektu technicznego. Zanim jednak Gmina Wschowa przystąpi do tego etapu, zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrażenie swoich opinii. Przygotowana została specjalna strona internetowa, dostępna tutaj, na której prezentowane są przygotowane opracowania wraz z uwagami i werdyktem Sądu Konkursowego oraz formularzem kontaktowym. Swoje spostrzeżenia i pomysły można przesyłać także na adres mailowy parki [dot] miejskieatwschowa [dot] pl Na Państwa opinie czekamy do końca tego roku.

Autor: olek