Trampkarze Korony Wschowa IV drużyną województwa Lubuskiego

27.06.2019

Zakończyły się już zmagania piłkarskie grup młodzieżowych Korony Wschowa. Najstarsza z grup, drużyna trampkarzy (chłopcy rocznika 2004, 2005) rywalizowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w województwie. Awans do I Ligi wojewódzkiej chłopcy wywalczyli podczas zmagań jesiennych. Na wiosnę przystąpili do rywalizacji z najlepszymi drużynami w Lubuskim. Jako beniaminek tych rozgrywek poradzili sobie bardzo dobrze, zajmując ostatecznie IV miejsce, wygrywając 5 spotkań, ponosząc 5 porażek i 4 razy remisując. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Falubazu Zielona Góra. To za nią uplasował się Stilon Gorzów Wlkp.. Trzecie miejsce natomiast zajęła druga drużyna reprezentująca Gorzów Wlkp, Progres. Już początek rozgrywek, do których „Koroniarze” przystępowali z dużą obawą, pokazał iż będą jednak znaczącą siłą, z którą liczyć się musi każdy przeciwnik. W ostatecznym rozrachunku chłopcom ze Wschowy nie wiele brakowało by znaleźć się na podium rozgrywek. Ostatecznie musieli zadowolić się miejscem czwartym.

Skład drużyny: Siedzą od prawej: Mikołaj Kozelka, Dawid Filarski, Olaf Polak, Fabian Janas, Jacek Rutkiewicz, Mikołaj Ratajczak, Marcel Glapa, Nikodem Krupiński, Adrian Konradowski, Wiktor Ciesielski. Stają od prawej: Jakub Borowik, Daniel Heintze, Radosław Faliszewski (kapitan), Eryk Kawa, Mikołaj Krzysiek, Wojciech Wróbel, Damian Kopeć (bramkarz), Maciej Pihil, Karol Brach, Rafał Kulczykowski (trener).

Autor: olek