,,Wielkie wydarzenie Chrztu Polski znaczenie"

22.06.2022

Dzięki  środkom pozyskanym   w ramach     otwartego     konkursu  ofert   ogłoszonego  przez   Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa  w 2022 roku , Stowarzyszenie  na Rzecz Aktywizacji Wsi ,,PRZY SZKOLE” w Łysinach  realizowało projekt pt  ,,WIELKIE   WYDARZENIE   CHRZTU  POLSKI  ZNACZENIE’’

Uczniowie przygotowali przedstawienie, które zostanie zaprezentowane  kolegom w klasach I-III w szkołach podstawowych.

Święto Chrztu Polski jest świętem państwowym ustanowionym przez Sejm RP w 2019 roku.  Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości.  Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę - 14 kwietnia 966 r

 

Autor: dominika