Wschowa świetlną stolicą województwa lubuskiego

12.01.2021

Trzeci raz z rzędu w konkursie organizowanym przez firmę Energa na świetlną stolicę Polski głosami internautów zwycięstwo w województwie lubuskim przypadło Wschowie. Dwukrotny finalista w pokonanym polu zostawił między innymi stolicę województwa – Gorzów Wielkopolski, a także Nową Sól czy Sławę.

Konkurs „Świeć się” organizowany przez firmę Energa ma na celu wyłonić miasto, które zdaniem internautów może pochwalić się najpiękniejszymi świetlnymi ozdobami. W pierwszym etapie konkursu miasta rywalizowały w województwach o tytuł świetlnej stolicy województwa. Trzeci raz z rzędu tytuł, a także nagroda w postaci sprzętu AGD o wartości 10 000 zł, jaki trafi do potrzebujących, powędruje do Wschowy.

- W pierwszym etapie plebiscytu najwięcej na Pomorzu - ponad 8 tys. głosów, zdobył Czersk. To miasto pokonało  dużo większe pomorskie aglomeracje, takie jak  Gdynia czy Gdańsk. Do samego końca emocjonująca i zacięta rywalizacja trwała m.in. na Lubelszczyźnie, gdzie Chełm wyprzedził Zamość jedynie o kilkadziesiąt głosów oraz na Ziemi Lubuskiej, gdzie Wschowa nieznacznie pokonała stolicę województwa – Gorzów Wielkopolski – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA.

Etap drugi, w którym udział weźmie 16 wojewódzkich zwycięzców, rozpoczyna się już 14 stycznia. Zachęcamy wszystkich do codziennego odwiedzenia strony https://swiecsie.se.pl/plebiscyt-miast/ i głosowaniu na Wschowę. Nagrodą za zwycięstwo w drugim etapie jest sprzęt AGD o wartości 50 000 zł.

Autor: olek